תפריט

איך להיכנס לכושר קרבי לפני הגיוס לצה"ל?

כשמדברים על כושר קרבי לפני הגיוס, מדברים על שלל יכולות הניתנות לפיתוח ולשיפור, תוך כדי שאתם מתאמנים בקבוצות או לבד בגפכם. בדרך כלל ועבור רוב האנשים, מומלץ להתאמן בליווי של מקצוענים, כאלו שכבר עברו את הדרך שאתם מייחלים לה. מחפשים אחר מישהו שיודע מה זה גיבוש טיס? הכנה לקורס חובלים? יש עם מי לדבר.

כשאתם מתכוננים לגיוס וליחידות מובחרות שונות, כדאי תמיד להתחיל להיכנס לקצב הנכון מבעוד מועד וכמה שיותר מוקדם. אם אתם לא נושמים וחיים כושר כל חייכם, כדאי להתחיל לבנות כושר קרבי לפחות כמה חודשים לפני הגיוס. מספר חודשים, זו התקופה המינימלית עבור פיתוח של כושר ברמה מספקת. אין ספק, מספר שבועות של בניית כושר אמנם עדיפים על כלום, אך בואו נדבר על רצינות, בואו נדבר על השקעה ובנייה נכונה של כושר קרבי. כשמדברים ברצינות על גיוס קרבי וכושר, חייבים לציין באותה הנשימה גם מדריכים לכושר קרבי. מדריכי כושר קרבי יהיו מסוגלים לספק לכם את דבר-עצתם הנבונה, ולבנות יחד אתכם כושר קרבי שיעמוד בסטנדרטים הכי גבוהים. יחד עם זאת, זכרו כי שום דבר בחיים האלו הוא לא קסם, ומומלץ לבנות תוכנית כושר מותאמת אישית ולאורך תקופה.

בונים כושר קרבי – במי מסתייעים?

תוכלו לאתר אנשי מקצוע הבונים תכנית אימונים לכושר קרבי, ומספקים לכם את כל המידע שאתם צריכים. בדרך כלל, מומלץ מאוד להתאמן בקבוצות של מספר אנשים, היות וכבר רבות דובר על כך שכוחה של הקבוצה גדול מזה של היחיד. גם אם אתם בריאים וחזקים ברוך השם, אתם תרגישו אפילו יותר חזקים כשתתאמנו בקבוצות עם עוד אנשים.

מחקרים רבים כבר פורסמו על כך שניתן להפיק תועלת הרבה יותר גדולה מעצמנו, ורק צריך לפעמים לזרוק קצת שמן למדורת התחרותיות. התחרותיות היא טובה ובריאה, והיא צריכה ללוות אתכם בכל עשייה בה תבחרו בעתיד. אם אתם לקראת גיוס סיירות, קורס טיס, קורס חובלים או כל גיוס קרבי אחר, אתם הולכים להתמודד עם נושא התחרותיות והאגו לא מעט, כך שמומלץ עוד היום לבדוק הצטרפות אל קבוצות הדרכה לכושר קרבי. בקבוצות אלו, תוכלו ללמוד להתחיל להתנהל בתוך קבוצות, לפתח דינאמיקה קבוצתית בריאה ועוד.

מתאמנים לבד לקראת גיוס קרבי?

אם אתם זאבים בודדים ומתעקשים להתאמן לבד לקראת גיוס קרבי כזה או אחר, ישנם לא מעט טיפים שתוכלו להיעזר בהם, כמו למשל טיפים לריצה נכונה, טיפים עבור רוכבי אופניים ועוד. ריצה היא פקטור מאוד חשוב בכל הנושא של כושר קרבי.

בניית כושר קרבי חייבת לכלול תכנית ריצה מסודרת. חלקנו אוהבים לרוץ בחוץ, חלקנו מעדיפים בחדר הכושר וחלק מהאנשים בכלל רץ מסביב לשכונה. זכרו, מומלץ מאוד להתעניין לגבי קבוצות ריצה המלוות על ידי מדריכי כושר קרבי. אם עדיין לא שמתם לב, הביצועים משתפרים כשיש עוד אנשים לידינו. 

איך להיכנס לכושר קרבי לפני הגיוס לצה
גם אתם יכולים לכתוב פה. הירשמו עכשיו