תפריט

4 דרכים לשיפור היציבה שלכם

1. מצאו את היציבה הנכונה

לא כולם יודעים להבדיל אם הם עומדים זקוף או לא. לפעמים כשהם מנסים לעמוד זקוף הם עלולים לגלות שמהצד זה לא נראה כך. לכן מומלץ לבדוק את עצמכם. עמדו זקוף כפי שהינכם חושבים. בדקו שהסנטר שלכם מזווית שיירה לרצפה, משכו את הכתפיים שלכם אחורה, שחררו את הידיים והרפו את הרגליים כך שהן לא יהיו צמודות זו לזו. מתחו את עצמכם כלפי מעלה כאילו חוט כלשהו יוצא מהמרכז של הראש שלכם ומושך אתכם למעלה. אם עשיתם את כל זה, סביר להניח שאתם עכשיו עומדים זקוף. 

2. השתמשו בקיר על מנת למצוא את היציבה הנכונה

ניתן להשתמש בקיר כדי למצוא את היציבה הנכונה. הישענו כלפי קיר. געו בקיר עם החלק האחורי של הראש, עם הכתפיים ועם הגב התחתון. הישארו בתנוחה הזו למשך 2-3 דקות ולאחר מכן שחררו. ייתכן ולאחר שזה יקרה תרגישו תחושה קצת מוזרה לגבי היציבה שלכם. זה נורמלי. מומלץ לחזור על הפעילות הזו מס' פעמים ביום.

3. צרו סימן X על הגב שלכם כדי לדעת מתי אתם זקופים

בעיקרון, אולי תשקלו במקום זה לקנות חוגרת גב. אך אם אין לכם חגורת גב אפשר להשתמש בסלוטייפ עבה וחזק ושימו אותו בצורת איקס על הגב שלכם מהכתפיים ועד המותן האלכסונית. שימו את הסלוטייפ רק לאחר שאתם עומדים בתנוחה זקופה. ברגע ששמתם את הסלוטייפ כל שינוי מתנוחה זו יבוא לידי ביטוי בהימתחות או בהיפרדות של הסלוטייפ מהגוף שלכם. ככה תוכלו לדעת אם אתם זקופים מספיק במשך היום או לא. 

4. הלכו כאילו יש לכם ספר על הראש

דרך מאוד קלה להרגיש אם אתם עומדים והולכים בצורה זקופה זה לדמיין שאתם הולכים עם ספר על הראש. עמדו עם הראש מורם וישר כלפי האופק ודמיינו שיש עליכם ספר. במידה ותורידו את הראש או תשנו תנוחה הספר יפול. 

4 דרכים לשיפור היציבה שלכם
גם אתם יכולים לכתוב פה. הירשמו עכשיו

מאמרים נוספים