תפריט

4 יתרונות מרכזיים של רכיבה על אופניים

חושבים להצטרף למשפחת הרוכבים על אופניים? הנה 4 סיבות לעלות על האופניים ולהתחיל לרכב עוד היום.

היתרונות של רכיבה על אופניים הם אינסופיים כמעט כמו השבילים ברחבי הארץ שבקרוב תוכלו לחקור ולגלות. אם אתם מתלבטים אם להתחיל לרכב על אופניים או לבחור דווקא בפעילות גופנית אפשרית אחרת, אנו כאן כדי לומר לכם שרכיבה על אופניים היא האפשרות הטובה ביותר עבורכם, בעיקר בשל ארבעת הסיבות הבאות.

רכיבה על אופניים משפרת את מצב הרוח

מחקרים מעידים שאנשים בעלי אורח חיים פעיל שמחים יותר מאנשים לא פעילים. פעילות גופנית יכולה לשפר את מצב הרוח שלכם בדרכים רבות ומגוונות, אם על ידי שחרור אדרנלין ואנדורפינים ואם על ידי שיפור הביטחון העצמי כתוצאה מהתנסות חיובית וצליחת אתגרים. רכיבה על אופניים היא השילוב המושלם בין פעילות גופנית לבין בילוי בחוץ, תוכלו לבצע אותה לבד ולקחת לעצמכם זמן איכות, או ביחד עם קבוצה, וכך להרחיב את המעגל החברתי שלכם.

רכיבה על אופניים מסייעת לירידה במשקל

המשוואה של ירידה במשקל מאוד פשוטה: עליכם לשרוף יותר קלוריות ממה שאתם צורכים. רכיבה על אופניים שורפת בין 400 ל- 1,000 קלוריות בשעה, תלוי בעוצמת הרכיבה ובמשקל הרוכב. כמובן שישנם גם גורמים נוספים שיכולים להשפיע כמו למשל כמות הקלוריות שאתם צורכים, איכות השינה שלכם והזמן שאתם מקדישים לרכיבה על אופניים. ככל שיותר תיהנו מהרכיבה כך תקדישו לכך יותר זמן ותוכלו לשרוף קלוריות בהתאמה ולרדת במשקל. בנוסף יש לציין שרכיבה על אופניים אינה רק שורפת שומן וקלוריות אלא גם מסייעת בבניית מסת שריר במקביל.

רכיבה על אופניים מקטינה את הסיכון לחלות במחלות

רכיבה על אופניים מעלה את הדופק וגורמת לדם לזרום מהר יותר בגוף. עובדה זו עוזרת לשרוף קלוריות, מה שמקטין את הסיכון למשקל עודף. כתוצאה מיתרונות אלו רכיבה על אופניים נחשבת לפעילות גופנית בריאה שמפחיתה את הסיכון לפתח מחלות לב וסרטן. כמו כן מחקרים מעידים על כך שאנשים שרוכבים על אופניים נחשפים לרמות זיהום אוויר נמוכות יותר, ולמרות שזה אולי לא נשמע הגיוני הדבר הוכח מחקרית: רוכבי אופניים חשופים פחות לאדים רעילים. הקטנת החשיפה לזיהום מונעת מחלות הקשורות לדרכי הנשימה ותורמת לאורח חיים בריא יותר.

רכיבה על אופניים תשפר את המוטוריקה ואת כישורי הניווט שלכם

פעילות זו תעלה לכם את הדופק ותשרוף קלוריות, אך לא רק. במהלך הרכיבה תצטרכו גם להפגין יכולות טכניות כמו רכיבה בעליות, ירידות, טיפוסים, סיבובים חדים, מכשולים בדרך. כל אלו ועוד ילמדו אתכם להשתמש במשקל הגוף שלכם בצורה נכונה כדי להוביל את האופניים לדרך המלך. השגת המיומנות של רכיבה בשטח או בכביש תשפר את הביטחון ואף תחדד את תחושת הכיוון הטבעית שלכם, ללא הצורך בשימוש ב- GPS או כל טכנולוגיית ניווט מתקדמת שקיימת כדי להראות לכם את הדרך.

נכתב בשיתוף Bikey