תפריט

15 טיפים לשריפת שומן

אל תדאגו, אתם לא היחידים שרוצים לדעת איך לשרוף שומן ומחפשים את זה בגוגל. שריפת שומן צריכים אנשים שרוצים לרדת במשקל ולהיראות רזים יותר וגם כאלו שרוצים להישאר באותו משקל אך מעדיפים להשקיע יותר בגוף שרירי וחטוב. הנה לפיכם כמה טיפים קצרים וחשובים לשריפת שומן.

טיפים לשריפת שומן באמצעות תזונה נכונה

הנה כמה טיפים בתחום התזונה.

 1. אכלו הרבה סיבים תזונתיים - סיבים תזונתיים סופגים מים ועוזרים לאוכל לעבור במערכת העיכול. 
 2. המנעו מאוכל עתיר בשומן טראנס - מאכלים כאלו מאוד לא בריאים לכם ועל פי מחקרים מאט את שריפת השומנים.
 3. אל תשתו יותר מדי אלכוהול - אלכוהול מעודד שומן בטני, אז תמשיכו לשתות אלכוהול אם בא לכם, אבל במינון.
 4. אכלו ארוחות עתירות חלבונים - חלבונים מייצרים הורמונים שמפחיתים את התיאבון וגם תורמים לתחושת השובע
 5. התרחקו מסוכרים - חלק לא מבוטל מאנשים שמשמינים עושים זאת בגלל שהם נכנעים לסוכרים. בין אם מדובר במאכלים מסוכרים ובין אם משקאות מסוכרים.
 6. הפחיתו בפחמימות - בעיקר פחמימות מזוקקות ומצאו תחליפים עם פחמימות מורכבות בעלות סיבים תזונתיים.
 7. בצעו מעקב - רשמו לפניכם תמיד מה אתם אוכלים במהלך היום. יש הבדל עצום בדיאטה שמנסים לעשות בראש מאשר בדיאטה שעושים על הכתב ולפעמים מתגלים המון פערים בין מה שחשבתם שאכלתם לבין מה שאכלתם. בנוסף, שקילה ומדידה של קלוריות יכולה להיות משמעותית.
 8. אכלו ארוחות מסודרות - לא פחות חשוב ממה שאתם אוכלים חשוב מתי וכל כמה זמן. מומלץ לאכול 5 ארוחות ביום בהפרשים סבירים בין ארוחה לארוחה. יש להקפיד גם על ארוחת בוקר. ארוחות מסודרות תורמות לחילוף חומרים תקין.
 9. שתו הרבה - מלבד זה שזה יעזור לחילוף החומרים שלכם זה גם יתרום לתחושת שובע שמתמלאים ממים זמן קצר לפני ארוחה.
 10. שימ לב מה אתם קונים - כולנו מכירים את הטיפ של לא ללכת לסופר רעב, אך מעבר לכך זכרו שאם אתם לא קונים משהו, אז לא תתפתו לאכול ממנו בבית. המשמעת העצמית שלנו לא כל כך חזקה כמו שאנחנו חושבים אז פשוט לא להשאיר מקום לספק.

טיפים לשריפת שומן בדרכים אחרות

הנה כמה טיפים בדרכים אחרות כגון ספורט, נפש וסדר יום.

 1. בצעו פעילויות אירוביות - הליכה, ריצה, שחיה, רכיבה על אופניים תורמים לשריפת שומנים וירידה במשקל.
 2. הפחיתו לחץ - ישנם לא מעט מחקרים שמראים קשר בין לחץ לשומן.
 3. שנו מספיק - לשינה יש קשר ישיר לשריפת שומן. מחקרים מראים שאנשים שלא ישנים מספיק עולים במשקל יותר מכאלו שישנים טוב בלילה.
 4. נסו לשרוף שומנים ביחד עם מישהו - המוטיבציה בתקופה של שריפת שומנים \ דיאטה יכולה לרדת ולכן חשוב שיהיו אנשים סביבכם שיתמכו בכם.
 5. התחילו את הבוקר על צד ימין - בוקר טוב ובריא יעזור לכם לשמור על משך יום בריא. צרו לעצמכם הרגלים נכונים לבוקר, אולי פעילות ספורטיבית טובה, כמו כן ארוחה דשנה וזה יעזור לכם לא רק בשריפת השומנים, אלא באנרגיות חיוביות למשך היום כולו.