תפריט

3 טיפים שיעזרו לכם לשרוף שומן מהר יותר

קומו מוקדם

מחקר שבדק 500 משתתפים מצא ש-75% מאלו שקמו מוקדם לעשות כושר התמידו בכך בעוד שרק חצי מהמשתתפים שעושים כושר בצהריים עושים זאת ורבע מאלו שעושים כושר אחרי העבודה. מי שקם מוקדם בבוקר לעשות כושר יש לו הכי פחות תירוצים שיכולים למנוע ממנו לעשות זאת. אמנם גם לאלו שקמים בבוקר מוקדם לעשות כושר יש תירוצים כמו למשל הרצון לישון יותר זמן, אבל הכושר בבוקר עוזר לקבל אנרגיה ופוקוס למשך היום ולכן זו הרגשה מספקת שאנשים ירגישו טוב לקום אליה על הבוקר. מחקר נוסף גילה שפעילות אירובי של 20 דקות על הבוקר מומלצת בהחלט כי היא משפרת את יכולות הריכוז ויכולות קוגניטיביות נוספות למשך היום.

עלו 2 מדרגות בכל פעם

אם אתם נוטים לעלות במדרגות הרבה במהלך היום, עלו 2 מדרגות עם כל צעד שלכם (בהנחה שהנשים שקורות זאת לא נועלות עקבים). היתרון בכך הוא שאתם משתמשים בשריר בגוף שלא תמיד זוכה ליחס כלשהו בפעילויות אחרות ומשמש בעיקר לקפיצה לגובה או לבעיטות חזקות - שעבור אנשים רבים לא פעילויות שכיחות. 

עשו פעילות אחרת לפני רכיבה על אופניים

נניח שאתם נוהגים לרכב על אופניים על מנת לשרוף קלוריות. לא חבל לבוא סתם כך ולהתחיל מ-0? בואו לרכיבת האופניים כשאתם מחוממים. בצעו אימוני כושר של חיטוב הגוף כדי שתשרפו יותר שומן בזמן הרכיבה. מחקר מאוניברסיטת טוקיו בדק את הנושא וגילה שאנשים שמרימים משקולות במשך 20 דקות לפני רכיבה על אופניים שרפו קלוריות מהר יותר מאלו שלא.